Skip links

Pytania i odpowiedzi

Zbiór wszystkich najczęściej zadawanych pytań. To zbiór wszystkich cennych informacji w jednym miejscu.

Poniżej znajdziesz listę najczęściej zadawanych pytań.

Zbiór wszystkich pytań, o które pytaliście. Staraliśmy się przewidzieć wszystkie możliwości. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie – skorzystaj z naszego formularza kontaktowego. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej to możliwe.

To element półprzewodnikowy, w którym występuje przemiana (konwersja) energii promieniowania słonecznego (światła) w energię elektryczną w wyniku zjawiska fotowoltaicznego. Fotony padają na płytkę krzemową (materiał produkcyjny) przesuwając elektron ze swojej pozycji i wprawiając je w dalszy ruch.

Do montażu instalacji fotowolaticznej używamy paneli słonecznych polikrystalicznych i monokrystalicznych renomowanych producentów (Selfa, Sunlink, EcoFlex, EcoWatt). Wszystkie panele fotowoltaiczne posiadają testy sprawdzające zgodność z najwyższymi wymogami jakościowymi.

Eksperci firmy SOLTE sprawdzają specjalistycznymi urządzeniami sprawność każdego panelu słonecznego. Naszymi dostawcami są renomowane firmy pochodzące Polski oraz Francji. Na życzenie i prośbę naszych klientów sprowadzamy wskazane panele innych marek.

Sprawdź zakładkę „Nasza oferta” aby dowiedzieć się więcej na temat paneli fotowoltaicznych.

Czytaj więcej

Ogniwa fotowoltaiczne połączone są bezpośrednio z inwerterem (falownikiem), który reguluje pracę i przemienia prąd stały na prąd zmienny.

W naszej ofercie dysponujemy inwerterami fotowoltaicznymi jedno i trójfazowymi firm Afore, Goodwe, SolarEdge oraz Skymax. Każdy z oferowanych falowników posiada wbudowany czytelny wyświetlacz LCD, moduły śledzenia MPPT, karty komunikacyjne pozwalające na obsługę co najmniej jednego z wymienionych standardów: WiFi, Ethernet, RS485, ZigBee lub Bulit in GSM.

Czytaj więcej

Rozdzielnice i zabezpieczenia

Stosujemy rozdzienice elektryczne podtynkowe i natynkowe dopasowane do całościowej instalacji. Dysponujemy rozdzielnicami znanej polskiej firmy Elektro-Plast – jednej z największych w Polsce firm produkujących osprzęt elektryczny o 30 letnim doświadczeniu.

Używane rozdzielnice posiadają niezbędne certyfikaty przeznaczone do użytku domowego i firmowego. Zastosowanie rozdzielni fotowoltaicznej w całej instalacji jest bardzo ważne i spełnia wiele ważnych zadań takich jak:

  • zabezpiecza przed prądami zwrotnymi w łańcuchach równoległych
  • zabezpieczenie przeciwprzepięciowe strony DC jak i AC
  • posiadają wyłącznik główny generatora instalacji fotowoltaiczne
  • badają pomiar energii przekazywanej z generatora PV do sieci OSD


Przewody

Stosujemy przewody do instalacji fotowoltaicznych, które łączą panele fotowolataiczne z inwerterem. Przewody są przygotowane i mogą być stosowane wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz w połączeniach nadachowych rozbudowanych fotowoltaicznych elektrowniach naziemnych.

Czytaj więcej

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą bogatym asortymentem wysokiej klasy rozwiązań fotowoltaicznych. Firma SOLTE specjalizuje się w dystrybucji oraz montażu produktów zaawansowanych technicznie, a zrazem technologicznie. Działamy w oparciu o wyspecjalizowany sprzęt znanych i powszechnie szanowanych na rynkach międzynarodowych marek. Oferowane przez nas szerokie spektrum rozwiązań cechuje się maksymalnym bezpieczeństwem. Dysponujemy starannie wyselekcjonowanymi systemami dedykowanymi zarówno Klientom Biznesowym, Klientom Indywidualnym, jak i Klientom Instytucjonalnym.

Stosujemy Aluminiowo-stalowe systemy konstrukcji do montażu paneli fotowoltaicznych firmy BAKS.

W ofercie posiadamy rozwiązania do montaży paneli fotowoltaicznych i słonecznych wolnostojących jak i na dachach płaskich i skośnych.

System montażowy może być wkręcane, zakotwione w fundamencie a także zalewane betonem. Dysponujemy konstrukcje do montażu również na dachach prostych z różnym kątem pochylenia paneli od 5 do 30 stopni.

Czytaj więcej

Kluczowe pytanie w tej kwestii winno brzmieć nie ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna dla domu, a czy inwestycja w instalacje fotowoltaiczną jest opłacalna?

Chociaż panele słoneczne cieszą się niesłabnącą popularnością już od jakiegoś czasu, nie jest to jedynie chwilowy trend czy przemijająca wraz z upływem kolejnych lat moda. Odpowiednio dobrany sprzęt z zakresu fotowoltaiki to bezpieczna, pewna i sprawdzona inwestycja w przyszłość naszą i naszych bliskich.

Zapytaj naszego eksperta

Zapraszamy Państwa do indywidualnych konsultacji ze specjalistą SOLTE. Doświadczony fachowiec z naszej firmy z największa przyjemnością doradzi Państwu w doborze odpowiedniego sprzętu, rozwieje ewentualne wątpliwości, a także poda szacunkowy koszt inwestycji.

Czytaj więcej

Produkowanie własnej energii elektrycznej może znacząco odciążyć przedsiębiorstwo, w szczególności w zakresie comiesięcznych rachunków za prąd. Prezentowane przez nas instalacje fotowoltaiczne dla firm stworzone zostały z myślą o wszystkich tych, którzy cenią sobie jakość, bezpieczeństwo oraz wygodę.

Stworzone z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół systemy, doskonale sprawdzą się zarówno w mikro, małych, średnich jak i dużych przedsiębiorstwach – niezależnie od branży, w której działają. SOLTE dysponuje zaawansowanym technicznie, a zarazem technologicznie sprzętem, który bez wątpienia sprosta nawet największym wymaganiom. Nowoczesne, niezwykle funkcjonale produkty, charakteryzują się niebywałą wytrzymałością. Instalacje fotowoltaiczne dla firmy są w pełni odporne na negatywne działanie czynników zewnętrznych, ze szczególnym uwzględnieniem zmiennych warunków pogodowych. Dystrybuujemy i montujemy wyłącznie sprawdzony sprzęt – produkty znanych i powszechnie cenionych producentów.

Zapytaj naszego eksperta

Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszym specjalistą. Przedstawiciel naszej firmy z największa przyjemnością doradzi Państwu w doborze optymalnego rozwiązania – pomoże wybrać sprzęt, a także oszacuje finalny koszt inwestycji.

Czytaj więcej

Optymalny wybór

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą niezwykle bogatą ofertą wysokiej klasy instalacji fotowoltaicznych. Szerokie spektrum rozwiązań sprawia, że każdy z Państwa znajdzie w naszym asortymencie produkt dopasowany do swoich potrzeb i preferencji. Dysponujemy wysokiej klasy sprzętem, dedykowanym zarówno Klientom Indywidualnym jak i Klientom Biznesowym.

Dbałość o każdy detal

To, co wyróżnia prezentowane przez nas produkty na tle konkurencyjnych, to przede wszystkim dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Posiadamy systemy fotowoltaiczne znanych i powszechnie cenionych na świecie producentów. Każdy produkt składa się z odpowiednio dobranych komponentów. Prezentowane prze nas instalacje fotowoltaiczne opatrzone zostały najdłuższą możliwą gwarancją. Każdy produkt cechuje się maksymalnym bezpieczeństwem.

Niezawodne urządzenia

Jako że współpracujemy z najlepszymi producentami sprzętu fotowoltaicznego, nasza oferta uwzględnia wyłącznie nowoczesne, wyspecjalizowane instalacje – rozwiązania, których jakość, funkcjonalność oraz prostota użytkowania przypadną do gustu każdemu, nawet najbardziej wymagającemu Odbiorcy.

Aby dowiedzieć się jaką maksymalną moc może wygenerować wybrana przez Państwa instalacja fotowoltaiczna, prosimy o kontakt z przedstawicielem naszej firmy. Nasi fachowcy nie tylko pomogą Państwu dobrać odpowiedni sprzęt, ale również doradzą w zakresie ewentualnej modernizacji aktualnej instalacji słonecznej.

Czytaj więcej

Magazyny energii

Z roku na rok instalacje fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego. Coraz więcej jednostek – zarówno osób prywatnych jak i firm – pragnie uniezależnić się od tradycyjnych źródeł energii i stale rosnących cen prądu. Dobrze umiejscowiony, wysokojakościowy sprzęt, o właściwie dobranej mocy bez wątpienia zaspokoi zasadniczą część naszego zapotrzebowania na energię elektryczną.

Wbrew powszechnej opinii, energia pozyskana z naturalnych źródeł np. słońca nie musi być wykorzystywana od razu.

Panuje błędne przekonanie, że systemy fotowoltaiczne bazują na słońcu i sprzyjają wykorzystywaniu prądu jedynie w dzień. Ustawa OZE zezwala nam użycie tzn. magazynów energii – odpowiednio dobranych urządzeń służących bezpośrednio do przechowywania energii.

Czytaj więcej

Ile paneli fotowoltaicznych potrzeba?

Oto kolejne z pytań, na które nie ma prostej i jednoznacznej odpowiedzi. Ilość użytych do instalacji fotowoltaicznej paneli zależna jest od wielu kwestii – wbrew pozorom nie tylko od wielkości gospodarstwa domowego. Kluczowa w tym zakresie jest jakość sprzętu. Nasza firma współpracuje z najlepszymi w świecie producentami – specjalistami, których sprzęt cieszy się niesłabnącą popularnością już od wielu lat.

Poznaj szczegóły

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wiele produktów o zróżnicowanej mocy. Panele fotowoltaiczne o wyższej sprawności dedykowane są szczególnie wymagającym Klientom oraz dużym gospodarstwom domowym. Stworzenie maksymalnie wydajnej instalacji słonecznej poprzedza odpowiedni projekt.

To właśnie w czasie projektowania całego przedsięwzięcia nasi specjaliści szacują, ile paneli będzie niezbędne do produkcji ustalonej wcześniej ilości energii.

Chcąc dowiedzieć się, z ilu oraz z jakich paneli słonecznych powinna składać się Państwa instalacja, zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem naszej firmy.

Czytaj więcej

Żywotność instalacji fotowoltaicznej?

Pięć, dziesięć, a może piętnaście lat? Ile czasu wytrzyma przeciętna instalacja fotowoltaiczna? Wbrew pozorom, nie jest to proste pytanie. Wszystko zależy od jakości wykorzystanego sprzętu.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wyłącznie najwyższej klasy produkty – rozwiązania fotowoltaiczne znanych i powszechnie cenionych producentów. Każdy system opatrzony został odpowiednią gwarancją. W pełni bezpieczne, certyfikowane rozwiązania bez wątpienia sprostają nawet najtrudniejszym wymaganiom. Jako że energia słoneczna charakteryzuje się nieograniczonym doń dostępem, możemy domniemywać, iż prawidłowo zamontowana instalacja fotowoltaiczna wytrzyma co najmniej tyle lat, ile wynosi gwarancja sprzętu.

Sprawdzone i niezawodne urządzenia

Jesteśmy całkowicie pewni oferowanych przez nas rozwiązań. Każda instalacja fotowoltaiczna zostaje odpowiednio spersonalizowana, tak by w jeszcze większym stopniu wspomagać potrzeby Odbiorcy, ograniczając przy tym koszty związane z podażą energii elektrycznej. Odpowiednio eksploatowany system słoneczny może służyć niemal cały czas, bez żadnej przerwy.

Czytaj więcej

Podstawa do długa żywotność

Nasza firma kieruje się zasadą, iż najważniejsza jest jakość. Niezależnie od rodzaju sprzętu, to właśnie jego jakość jest dla nas na pierwszym miejscu. Potwierdzenie pewnych cech oferowanych przez nas rozwiązań nie jest łatwe.

Wiemy, iż nasi Klienci pragną zapewnienia, iż prezentowane przez nas instalacje fotowoltaiczne posłużą im znacznie dłużej, aniżeli do momentu zwrotu z inwestycji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich Odbiorców postanowiliśmy spełnić ich prośbę w jedyny wiarygodny sposób – oferując im możliwie najdłuższą gwarancję na dystrybuowany i montowany sprzęt.

Nawet 25 lat gwarancji

Jesteśmy przekonani, że potwierdzeniem naszych słów będzie dwudziestopięcioletnia gwarancja na systemy słoneczne – zarówno produkty dedykowane Klientom Indywidualnym jak i Klientom Biznesowym.

W przypadku naszej firmy i oferowanych przez nas rozwiązań gwarancja ma znaczenie! W porównaniu do licznej konkurencji jesteśmy pewni naszych: wiedzy, umiejętności oraz doświadczenia. Działając w oparciu o zaawansowane technicznie, a zarazem technologicznie komponenty, oferujemy naszym Odbiorcom rozwiązania najwyższej klasy. Stworzone z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół, przypadną do gustu każdemu, kto ceni sobie szeroką funkcjonalność maksymalne bezpieczeństwo i… elegancki design.

Czytaj więcej

Czy warto zainstalować panele?

W XXI wieku, w dobie wszechobecnej globalizacji, gdzie technika i technologia są już na znacznym poziomie, najważniejsza jest… niezależność. Obecna sytuacja gospodarcza – nie tylko w kraju, ale również na rynkach światowych – pozostawia wiele do życzenia. Brak chociażby względnej stabilności w zakresie dostaw energii elektrycznej może budzić pewne uzasadnione obawy – w szczególności w przypadku przedsiębiorców, biznesmenów, właścicieli mniejszych bądź większych firm.

Własna elektrownia

Własna elektrownia fotowoltaiczna daje nam niezależność, na którą zasługujemy. Umożliwia planowanie bez obaw o wystąpienie nieprzewidywanych sytuacji. Dodatkowo również, sprzyja optymalizacji kosztów – zarówno w gospodarstwie domowym jak i w przedsiębiorstwie. Znacząco wpływa na nasze oszczędności, prowadząc do nadwyżki budżetowej. Tą natomiast możemy w dowolny sposób inwestować, pomnażając nasz majątek.

Czytaj więcej

Opłacalność instalacji fotowoltaicznej

Oto jedno z pytań, na które nie ma prostej odpowiedzi. Opłacalność paneli fotowoltaicznych zależy od tego, co chcemy osiągnąć – jaki cel przyświeca nam bądź naszej firmie. Instalacje PV są nie tylko modne – są przede wszystkim praktyczne. Szerokie spektrum zastosowań sprawia, że cieszą się one dużym zainteresowaniem nie tylko Klientów Indywidualnych, ale również Klientów Biznesowych. Odpowiednio dobrany – zaawansowany technicznie, a zarazem technologicznie sprzęt – ma wyraźny wpływ na wysokość naszych comiesięcznych rachunków. Żywotność nowoczesnych paneli słonecznych oscyluje w granicach 25-30 lat. Zakup instalacji, chociaż wydaje się drogi, wspierany jest m.in. przez liczne dotacje i programy rządowe.

Dopasowana do potrzeb

Niewątpliwą zaletą paneli fotowoltaicznych jest możliwość zindywidualizowania rozwiązania, a więc dopasowania mocy bezpośrednio do potrzeb i preferencji każdego podmiotu. Stworzenie własnej, unikalnej instalacji pozwala uniknąć ewentualnych kosztów dodatkowych.

Czytaj więcej

Opinie użytkowników fotowoltaiki

Chociaż mówi się, że o gustach się nie dyskutuje, panele fotowoltaiczne to coś więcej niż chwilowy trend czy zwykła moda sezonowa. O tym jak działają ekologiczne źródła energii możemy przekonać się śledząc sprzedaż i dystrybucję instalacji PV nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Prawda jest taka, że zapotrzebowanie na panele słoneczne stale rośnie. Po niedawnym „boom” na eko rozwiązania mogliśmy zaobserwować pozorny spadek zainteresowania fotowoltaiką.

Własna farma fotowoltaiczna

Obecnie, nieustannie modernizowane instalacje słoneczne – panele, elektrownie, farmy – cieszą się dobrą, nieposzlakowaną opinią. Konsumenci wyspecjalizowanych rozwiązań fotowoltaicznych chwalą posiadane przez siebie systemy pod wieloma względami, nie tylko w zakresie skuteczności.

Ekologiczny punkt widzenia

Panele fotowoltaiczne to jednak nie tylko „ekologia” – to również zysk. Maksymalnie żywotne, proste i wygodne w obsłudze, sprzyjają niezależności energetycznej.

Szerokie spektrum zastosowań połączone ze swojego rodzaju uniwersalnością miało wyraźny wpływ na wzrost zainteresowania systemami PV przez Klientów Biznesowych.

Czytaj więcej

Kilka słów o programie

„Mój prąd”, czyli kilka słów o najpopularniejszym dofinansowaniu do rozwiązań fotowoltaicznych. 23 lipca ubiegłego roku ówcześni przedstawiciele ministerstw energii oraz środowiska przedstawili nowy Program dedykowany zwolennikom ekologicznych rozwiązań energetycznych o nazwie „Mój prąd”.

Czytaj więcej

Wniosek o przyłącze mikroinstalacji

Procedura przyłączenia mikroinstalacji fotowoltaicznej, chociaż wydaje się długa i żmudna, jest w rzeczywistości prosta i szybka. Jednakże wymaga od nas złożenia odpowiednich dokumentów.

Wniosek o przyłączenie mikroinstalacji składany do elektrowni jest niezbędny zarówno po to, by otrzymać dotację z rządowego Programu „Mój prąd” (nawet do 5000 zł), a także po to, by w ogóle móc eksploatować zakupione przez nas panele słoneczne.

Więcej informacji o dofinansowaniu z programu „Mój prąd”

Czytaj więcej