Skip links

Magazyny energii w fotowoltaice

Zbiór wszystkich informacji o panelach fotowoltaicznych.

Magazyny energii

Z roku na rok instalacje fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego. Coraz więcej jednostek – zarówno osób prywatnych jak i firm – pragnie uniezależnić się od tradycyjnych źródeł energii i stale rosnących cen prądu. Dobrze umiejscowiony, wysokojakościowy sprzęt, o właściwie dobranej mocy bez wątpienia zaspokoi zasadniczą część naszego zapotrzebowania na energię elektryczną.

Wbrew powszechnej opinii, energia pozyskana z naturalnych źródeł np. słońca nie musi być wykorzystywana od razu.

Panuje błędne przekonanie, że systemy fotowoltaiczne bazują na słońcu i sprzyjają wykorzystywaniu prądu jedynie w dzień. Ustawa OZE zezwala nam użycie tzn. magazynów energii – odpowiednio dobranych urządzeń służących bezpośrednio do przechowywania energii.

Podział magazynów w fotowoltaice

Nadmienić należy, że magazyny energii w żaden sposób nie przyczyniają się do pogorszenia stanu środowiska naturalnego. Wysokiej klasy, solidny i wytrzymały zespół urządzeń nie powoduje zbędnych emisji zanieczyszczeń, sprawiając że całość jest równie bezpieczna co same systemy fotowoltaiczne.

W zależności od indywidualnych preferencji Odbiorcy wyróżniamy pięć kluczowych sposobów magazynowania energii:

  • mechanicznych (w postaci: elektrowni szczytowo-pompowych, koła zamachowego, magazynów sprężonego powietrza),
  • chemiczny (w postaci: ogniw paliwowych bądź tworzenia wodoru/metanu),
  • elektryczny (w postaci superkondensatora),
  • elektrochemiczny (w postaci: ładowalnych akumulatorów/baterii),
  • termiczny (w postaci akumulacji ciepła).

Który sposób magazynowania energii?

Najpopularniejszym sposobem magazynowania energii w przypadku gospodarstw domowych, a także mikro i małych firm jest magazynowanie energii w akumulatorach. Nieco bardziej rozwinięte rozwiązania jak magazynowanie mechaniczne bądź magazynowanie chemiczne dedykowane jest farmom słonecznym. Każda nadwyżka energii niewykorzystana na bieżącą konsumpcję może być spożytkowana w późniejszym terminie.

Magazyn energii zorganizować możemy w dowolnym, przestronnym miejscu np. w piwnicy. Czym większa składnica, tym większe oszczędności możemy poczynić w zakresie opłat za energię elektryczną.

Nasza oferta instalacji

Sprawdź zakładkę Kompleksowe Instalacje Fotowoltaiczne aby dowiedzieć się więcej na temat paneli fotowoltaicznych.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą bogatym asortymentem wysokiej klasy rozwiązań fotowoltaicznych. Nasza firma specjalizuje się w dystrybucji oraz montażu produktów zaawansowanych technicznie, a zrazem technologicznie. Działamy w oparciu o wyspecjalizowany sprzęt znanych i powszechnie szanowanych na rynkach międzynarodowych marek.