Skip links

Panele Fotowoltatczne

Moduły polikrystaliczne

Różnica między panelami monokrystalicznymi a polikrystalicznymi.
Bardzo ważnymi, elementami systemu fotowoltaicznego są panele fotowoltaiczne. To one bowiem zmieniają promieniowanie słoneczne w energię elektryczną w postaci prądu stałego. Budowa każdego panela to nic innego jak szeregowo połączone ze sobą ogniwa fotowoltaiczne. W zależności od rodzaju tych ogniw można podzielić panele fotowoltaiczne na dwie grupy takie jak : monokrystaliczne i polikrystaliczne. Tylko jaka jest między nimi różnica i które najlepiej sprawdzą się w instalacji fotowoltaicznej? Jako pierwsze przedtawiamy przedstawione moduły polikrystaliczne.

modul_fotowoltaiczny_polikrystaliczny_sv60p_f

Seria SV60P o mocy do 285Wp

W naszej ofercie znajdują się certyfikowane przez KIWA Cermet moduły 60-cio ogniwowe, wyłącznie w dodatniej tolerancji mocy (+5W). Powstają one przy wykorzystaniu najnowszych technologii produkcji krzemowych modułów PV, gwarantując najwyższe parametry wytrzymałości mechanicznej: obciążenia statycznego (8000Pa) oraz uderzenia kuli gradowej o średnicy 55mm z prędkością 33,9m/s (122,04km/h).

panel_fotowoltaiczny_polikrystaliczny-e1582733783420-489x250

Seria SV120P o mocy do 295Wp

W naszej ofercie znajdują się certyfikowane przez VDE moduły polikrystaliczne w technologii „half-cut”, wyłącznie w dodatniej tolerancji mocy (+5W). Powstają one przy wykorzystaniu najnowszych technologii produkcji krzemowych modułów PV, gwarantując najwyższe parametry wytrzymałości mechanicznej oraz wysoką sprawność. Moduły z serii SV120P testowane są na oddziaływanie mgły solnej, amoniaku oraz pyłów. Operowane przez nas moduły objęte są 25-letnią liniową gwarancją mocy.

Moduły monokrystaliczne

Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne zbudowane są z ogniw powstałych z dużego monokryształu krzemu. Ogniwa te można rozpoznać po ich kolorze. Posiadają one barwy ciemnoniebieska lub czarna. Od paneli polikrystalicznych odróżnia je również kształt ogniw. Mają one często zaokrąglone boki, ponieważ monokryształ krzemu w przekroju jest kołem. Moduły te osiągają największą sprawność z pośród wszystkich rodzai paneli co staje się ich nie wątpliwą zaletą. Ich wadą natomiast jest charakteryzowanie się największym temperaturowym współczynnikiem mocy. W przeliczeniu wat mocy zainstalowanej stają one droższym rozwiązaniem.

modul_monokrystaliczny_xs60bb_black

Seria SV60M o mocy do 310Wp (CZARNY)

W naszej ofercie znajdują się certyfikowane przez VDE moduły monokrystaliczne 60-cio ogniwowe w kolorze czarnym, wyłącznie w dodatniej tolerancji mocy (+5W). Powstają one przy wykorzystaniu najnowszych technologii produkcji krzemowych modułów PV, gwarantując najwyższe parametry wytrzymałości mechanicznej oraz wysoką sprawność. Operowane przez nas moduły monokrystaliczne objęte są 25-letnią liniową gwarancją mocy producenta.

panel_sloneczny_monokrystaliczny_stp_315320wp-e1582733896909-495x250

Seria SV60M o mocy do 310Wp (CZARNY)

W naszej ofercie znajdują się certyfikowane przez VDE moduły monokrystaliczne w technologii „half-cut” & PERC, wyłącznie w dodatniej tolerancji mocy (+5W). Powstają one przy wykorzystaniu najnowszych technologii produkcji krzemowych modułów PV, gwarantując najwyższe parametry wytrzymałości mechanicznej oraz wysoką sprawność. Moduły z serii SV120M testowane są na oddziaływanie mgły solnej, amoniaku oraz pyłów. Operowane przez nas moduły objęte są 25-letnią liniową gwarancją mocy.