Skip links

FOTOWOLTAIKA

Korzyści używania fotowoltaiki

W XXI wieku, w dobie wszechobecnej globalizacji, gdzie technika i technologia są już na znacznym poziomie, kompleksowe rozwiązania fotowoltaiczne to nie tylko dodatkowe urozmaicenie ale i konieczność. Jeszcze do niedawna energia pozyskiwana z odnawialnych źródeł była jedynie ciekawostką – zachcianką dedykowaną najbogatszym.

Obecnie fotowoltaika „zapukała” do domów, stając się powszechnie dostępna dla każdego, kto pragnie żyć w zgodzie z naturą, a przy okazji znacząco ograniczyć comiesięczne koszty. Panele fotowoltaiczne cieszą się niesłabnącą popularnością nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Po odpowiednio dobrane instalacje sięgają nie tylko gospodarstwa domowe bądź rolne, ale również wielkie firmy i korporacje.

Inwestycja w farmy PV to przede wszystkim „must have” każdego, kto ceni sobie szeroko pojętą niezależność.

Gwarantowany zwrot

Panele fotowoltaiczne wytwarzają darmowy prąd ze słońca. Nie musimy płacić miesięcznie za prąd, co gwarantuje zwrot inwestycji w ciągu kilku lat.

Ekologia

Promienie słoneczne są dostępne w każdym zakątku na kuli ziemskiej. Panele słoneczne nie emitują zanieczyszczeń przez co są przyjazne środowisku.

Możliwość kredytowania

W przypadku prywatnych instalacji istnieje wiele metod finansowania. Kredyt finansowy, bezzwrotna dotacja oraz ulga termomodernizacyjna.

Jakość ma znaczenie, czyli kilka słów o oferowanych rozwiązaniach

Nasza oferta kryje w sobie szerokie spektrum rozwiązań z zakresu fotowoltaiki i odnawialnych źródeł energii.

Specjalizujemy się w dystrybucji starannie wyselekcjonowanych systemów znanych i powszechnie szanowanych producentów. Bazujemy na zaawansowanych technicznie, a zarazem technologicznie instalacjach – wysokojakościowych, certyfikowanych produktach. Dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół sprawia, że nie mamy sobie równych.

Dysponujemy rozwiązaniami dedykowanymi zarówno dla Klientów Indywidualnych (gospodarstw domowych) jak i Klientów Biznesowych (gospodarstw rolnych, firm i przedsiębiorstw, a także inwestorów). Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny, tworząc projekt dostosowany bezpośrednio do potrzeb i preferencji Odbiorcy.

W pełni zoptymalizowany system charakteryzuje się szeroką funkcjonalnością, maksymalną wytrzymałością, a także odpornością na negatywne czynniki zewnętrzne – w szczególności zmienne warunki pogodowe. Prezentowane przez nas nowoczesne instalacje fotowoltaiczne są w pełni bezpieczne. Odpowiednio skonfigurowane, bez wątpienia przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym Klientom.

panele-woltaiczne-przedsiebiorstwo
FOTOWOLTAIKA

Jak przebiega proces realizacji?

Specjalnością firmy SOLTE są w pełni zindywidualizowane systemy fotowoltaiczne, zoptymalizowane zgodnie z preferencjami naszego Odbiorcy, jego firmy, a także potrzeb współczesnego rynku.

Już od wielu lat współpracujemy z różnymi podmiotami – począwszy od Klientów Indywidualnych, poprzez Klientów Biznesowych, a skończywszy na Klientach Instytucjonalnych. Szerokie spektrum oferowanych rozwiązań sprawia, że każdy znajdzie u nas to, czego potrzebuje.

Wycena i podpisanie umowy

Współpraca z naszą firmą zaczyna się od wyceny. Nasi specjaliści nie tylko pomogą Państwu wybrać odpowiednie rozwiązanie, doradzą w zakresie niezbędnego oprzyrządowania czy wskażą możliwą ścieżkę rozwoju, ale również dokonają dla Państwa niezbędną wycenę.

 

Bezpłatna wycena dokonywana jest na podstawie zindywidualizowanych potrze Odbiorcy, z uwzględnieniem m.in. warunków gruntowych, wymagań energetycznych, a także rentowności całego projektu.

Przygotowanie projektu instalacji fotowoltaicznej

Montaż wysokojakościowych urządzeń fotowoltaicznych poprzedzony jest tworzeniem szczegółowego projektu. Opracowany przez naszych specjalistów plan pracy jest niezbędny do szybkiej, prawidłowej realizacji zamówienia.

 

Projekt uwzględnia wszystkie wymagania Klienta. Całość jest odpowiednio zoptymalizowana, ukierunkowana przede wszystkim na realne oszczędności i szybki zwrot inwestycji.

Transport i kompleksowy montaż

Do finalnej realizacji projektu instalacji fotowoltaicznej dochodzi dopiero po podpisaniu umowy. Dokument sporządzany jest w dwóch jednakowych kopiach dla każdej ze stron. Umowa uwzględnia wszystkie szczegóły realizacji.

 

Każda jednostka wyszczególniona w umowie zobowiązuje się do przestrzegania jej postanowień, ze szczególnym uwzględnieniem terminów realizacji zlecenia. Na ustalony termin nasi fachowcy przywiozą materiały i nastąpi ich montaż.

Zgłoszenie do Operatora Sieci Dystrybucyjnego

Zwieńczeniem realizacji zlecenia jest odbiór instalacji fotowoltaicznej, poprzedzony jej odpowiednią konfiguracją. Nasi specjaliści optymalizują sprzęt tak, by był on maksymalnie funkcjonalny.

 

Końcowym etapem jest zgłoszenie wszystkich formalności.

Sprawdź co nas wyróżnia na tle konkurencji i zobacz naszą kompleksową ofertę.

Kilka słów na temat naszej działalności. Sprawdź zakres naszych usług i zleć nam nowe zadanie instalacji.

Opłacalność inwestycji

Dla standardowej instalacji domowej szacowany czas zwrotu wynosi około 5 lat. Ten czas można skrócić dzięki czynnikom przyspieszającym zwrot inwestycji:

  • uzyskanie korzystnej dotacji rządowej dotacji „Mój prąd” 5000 tys. zł więcej informacji na stronie z wnioskami https://mojprad.gov.pl/
  • finansowanie gotówkowe

Wyliczenia kosztów inwestycji szacowane są na podstawie audytu i są ustalane indywidualnie. Na całkowity koszt instalacji wpływa:

  • wybór odpowiednich urządzeń technologicznych
  • roczne zapotrzebowanie na prąd
  • przedsiębiorstwo / dom prywatny
Przeciętny zwrot inwestycji w ciągu
5­­ ­­lat

Miesięczny koszt utrzymania tańszy o

Najdłuższa możliwa gwarancja

Na pierwszym miejscu stawiamy jakość – jakość dystrybuowanych rozwiązań, jakość projektowanych instalacji, jakość świadczonych usług. Pracujemy w oparciu o wysokiej klasy sprzęt znanych, cenionych producentów.

Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny, dostosowując projekt bezpośrednio do potrzeb i preferencji naszego Odbiorcy.

Jesteśmy pewni oferowanych przez nas rozwiązań, stąd też nasi Klienci mogą liczyć na maksymalnie długą, dwudziestopięcioletnią, gwarancję.

Montaż paneli fotowoltaicznych

Dlaczego warto wybrać instalacje fotowoltaiczną?

Instalacja fotowoltaiczna to pewny, sprawdzony i bezpieczny sposób na stały dostęp taniej energii. Żywotność prezentowanych przez nas rozwiązań oscyluje w granicach kilkudziesięciu lat, przy uwzględnieniu minimalnego okresu eksploatacji pokrywającego się z gwarancją. Sam okres zwrotu inwestycji jest znacznie krótszy, zależny od poczynionych przez Odbiorcę kroków.

Nasi Klienci mogą starać się o dodatkowe dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznych w wysokości nawet do 5 000 zł. Wysokiej klasy panele słoneczne oraz dopasowany doń osprzęt gwarantuje nam niezależność energetyczną. Jest to szczególnie ważne, gdy weźmiemy pod uwagę niestabilną sytuację gospodarczą w Europie. Stopniowy wzrost cen energii oraz coraz częstsze przerwy w dostawie prądu generują znaczne straty biznesowe oraz wyraźnie oddziałują na comiesięczny budżet domowy.

Własna elektrownia fotowoltaiczna zmniejsza ryzyko związane z destabilizacją rynku energii, optymalizuje koszty powstałe na skutek przerwania procesu produkcyjnego (efekt braku zasilania), a także sprzyja poszerzaniu świadomości ekologicznej.

instalacja-fotowoltaiczna

Specjaliści z uprawnieniami

Nasza firma współpracuje z najlepszymi z najlepszych – specjalistami z zakresu fotowoltaiki, których wiedza i umiejętności potwierdzone zostały odpowiednimi certyfikatami.

Jako że „odnawialne źródła energii” to dziedzina, która nadal kryje w sobie wiele tajemnic, nieustannie podnosimy nasze kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach z zakresu nowoczesnej technologii. Nie są nam obce zasady działania rynku, a także szeroko pojęty marketing.

Sprawdź blog

To element półprzewodnikowy, w którym występuje przemiana (konwersja) energii promieniowania słonecznego (światła) w energię elektryczną w wyniku zjawiska fotowoltaicznego. Fotony padają na płytkę krzemową (materiał produkcyjny) przesuwając elektron ze swojej pozycji i wprawiając je w dalszy ruch.

Do montażu instalacji fotowolaticznej używamy paneli słonecznych polikrystalicznych i monokrystalicznych renomowanych producentów (Selfa, Sunlink, EcoFlex, EcoWatt). Wszystkie panele fotowoltaiczne posiadają testy sprawdzające zgodność z najwyższymi wymogami jakościowymi.

Eksperci firmy SOLTE sprawdzają specjalistycznymi urządzeniami sprawność każdego panelu słonecznego. Naszymi dostawcami są renomowane firmy pochodzące z Francji. Na życzenie i prośbę naszych klientów sprowadzamy wskazane panele innych marek.

Sprawdź zakładkę „Nasza oferta” aby dowiedzieć się więcej na temat paneli fotowoltaicznych.

Ogniwa fotowoltaiczne połączone są bezpośrednio z inwerterem (falownikiem), który reguluje pracę i przemienia prąd stały na prąd zmienny.

W naszej ofercie dysponujemy inwerterami fotowoltaicznymi jedno i trójfazowymi firm Goodwe, SolarEdge oraz Skymax. Każdy z oferowanych falowników posiada wbudowany czytelny wyświetlacz LCD, moduły śledzenia MPPT, karty komunikacyjne pozwalające na obsługę co najmniej jednego z wymienionych standardów: WiFi, Ethernet, RS485, ZigBee lub Bulit in GSM.

Rozdzielnice i zabezpieczenia

Stosujemy rozdzienice elektryczne podtynkowe i natynkowe dopasowane do całościowej instalacji. Dysponujemy rozdzielnicami znanej polskiej firmy Elektro-Plast – jednej z największych w Polsce firm produkujących osprzęt elektryczny o 30 letnim doświadczeniu.

Używane rozdzielnice posiadają niezbędne certyfikaty przeznaczone do użytku domowego i firmowego. Zastosowanie rozdzielni fotowoltaicznej w całej instalacji jest bardzo ważne i spełnia wiele ważnych zadań takich jak:

  • zabezpiecza przed prądami zwrotnymi w łańcuchach równoległych
  • zabezpieczenie przeciwprzepięciowe strony DC jak i AC
  • posiadają wyłącznik główny generatora instalacji fotowoltaiczne
  • badają pomiar energii przekazywanej z generatora PV do sieci OSD


Przewody

Stosujemy przewody do instalacji fotowoltaicznych, które łączą panele fotowolataiczne z inwerterem. Przewody są przygotowane i mogą być stosowane wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz w połączeniach nadachowych rozbudowanych fotowoltaicznych elektrowniach naziemnych.

Stosujemy Aluminiowo-stalowe systemy konstrukcji do montażu paneli fotowoltaicznych firmy BAKS.

W ofercie posiadamy rozwiązania do montaży paneli fotowoltaicznych i słonecznych wolnostojących jak i na dachach płaskich i skośnych.

System montażowy może być wkręcane, zakotwione w fundamencie a także zalewane betonem. Dysponujemy konstrukcje do montażu również na dachach prostych z różnym kątem pochylenia paneli od 5 do 30 stopni.