Skip links

Wniosek o przyłącze mikroinstalacji

Zbiór wszystkich informacji o panelach fotowoltaicznych.

Wniosek o przyłącze mikroinstalacji

Procedura przyłączenia mikroinstalacji fotowoltaicznej, chociaż wydaje się długa i żmudna, jest w rzeczywistości prosta i szybka. Jednakże wymaga od nas złożenia odpowiednich dokumentów.

Wniosek o przyłączenie mikroinstalacji składany do elektrowni jest niezbędny zarówno po to, by otrzymać dotację z rządowego Programu „Mój prąd” (nawet do 5000 zł), a także po to, by w ogóle móc eksploatować zakupione przez nas panele słoneczne.

Więcej informacji o dofinansowaniu z programu „Mój prąd”

Zanim wypełnimy odpowiednie dokumenty musimy dokonać zakupu oraz montażu instalacji. Nasza firma specjalizuje się w dystrybucji wysokiej klasy rozwiązań. Nasi specjaliści z największą przyjemnością podejmą się każdego, nawet najtrudniejszego wyzwania – również z uwzględnieniem projektu instalacji.

Instalatorzy naszej firmy posiadają niezbędne uprawnienia w omawianym zakresie, potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Elektrownie słoneczne montowane są zgodnie z dokumentacją techniczną, a także aktualną podstawą prawną obowiązującą na terenie Unii Europejskiej oraz Polski.

Co dalej po montażu?

Dopiero po montażu instalacji fotowoltaicznej możemy poinformować o tym fakcie elektrownię – TAURON Dystrybucja S.A.

Uwaga! Zgłoszenie przyłączenia mikroinstalacji winno być złożone co najmniej 30 dni przed jej planowanym uruchomieniem.

Dokument wymagany przez elektrownie uwzględnia szereg danych, w tym dane Zgłaszającego (dane Odbiorcy instalacji fotowoltaicznej), wszystkie dane techniczne systemu (potwierdzone zarówno odpowiednimi certyfikatami jak i wcześniejszymi testami), a także szczegółowe dane obiektu (miejsca), w którym instalacja fotowoltaiczna została zainstalowana.

Dopiero po pozytywnym rozpatrzeniu zgłoszenia, a także po tym jak przedstawiciel elektrowni podejmie się zabudowy przedmiotowych urządzeń pomiarowo-rozliczeniowych, możemy rozpocząć eksploatacje mikroinstalacji.

Uwaga! Odbiorca jest zobowiązany powiadomić elektrownię o zawieszeniu bądź zakończeniu produkcji energii elektrycznej, a także o modernizacji systemu.

Montaż paneli fotowoltaicznych

Nasza oferta instalacji

Sprawdź zakładkę Kompleksowe Instalacje Fotowoltaiczne aby dowiedzieć się więcej na temat paneli fotowoltaicznych.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą bogatą kolekcją wysokiej klasy rozwiązań fotowoltaicznych. Nasza firma specjalizuje się w dystrybucji oraz montażu produktów zaawansowanych technicznie, a zrazem technologicznie. Działamy w oparciu o wyspecjalizowany sprzęt znanych i powszechnie szanowanych na rynkach międzynarodowych marek.