Skip links

Wniosek o dofinansowanie

Zbiór wszystkich informacji o panelach fotowoltaicznych.

Kilka słów o programie

„Mój prąd”, czyli kilka słów o najpopularniejszym dofinansowaniu do rozwiązań fotowoltaicznych. 23 lipca ubiegłego roku ówcześni przedstawiciele ministerstw energii oraz środowiska przedstawili nowy Program dedykowany zwolennikom ekologicznych rozwiązań energetycznych o nazwie „Mój prąd”.

„Mój prąd” to nic innego jak dodatkowa dotacja rządowa, której celem jest zwiększenie instalacji słonecznych na terenie naszego kraju. Pierwsze wypłaty odgórnie ustalonej kwoty – 5000 zł – ruszyły w grudniu 2019 roku. Już wtedy Program cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony Odbiorców Indywidualnych, a więc osób fizycznych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, rząd przedłużył dotacje „Mój prąd” o kolejny – 2020 – rok.

Uwaga! Program „Mój prąd” dedykowany jest wyłącznie osobom fizycznym, a więc gospodarstwom domowym. Dotację w wysokości 5000 zł możemy wykorzystać na dofinansowanie zakupu dowolnej mikroinstalacji fotowoltaicznej (PV).

Złożenie wniosku o dofinansowanie

Do złożenia wniosku upoważniony jest każdy, kto pragnie zainwestować w zaawansowane technicznie, a zarazem technologicznie rozwiązania słoneczne.

Wniosek możemy składać w wybranej przez nas formie:

  • przez Internet (konieczność posiadania profilu zaufanego bądź e-dowodu),
  • w wersji papierowej (drogą pocztową/kurierem bądź indywidualnie w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

 

Aby złożyć wniosek o dofinansowanie musimy posiadać odpowiednie dokumenty:

  • kopie faktury za dostawę i montaż wybranej przez nas instalacji fotowoltaicznej
  • dowód jej zapłaty,
  • zaświadczenie OSD potwierdzające m.in. montaż licznika
  • odpowiednie oświadczenie o samodzielnym montażu instalacji (0pcjonalnie)

Z Programu „Mój prąd” można skorzystać wyłącznie po zakupie i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej. Osoby, które mają problem z samodzielnym złożeniem wniosku, mogą skorzystać z pomocy tzn. Doradcy Energetycznego (telefonicznie bądź przez Internet) na stronie https://mojprad.gov.pl/

Dodatkowo, na wszystkie pytania odpowiedzą również nasi specjaliści.

Montaż paneli fotowoltaicznych

Nasza oferta instalacji

Sprawdź zakładkę Kompleksowe Instalacje Fotowoltaiczne aby dowiedzieć się więcej na temat paneli fotowoltaicznych.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą bogatą kolekcją wysokiej klasy rozwiązań fotowoltaicznych. Nasza firma specjalizuje się w dystrybucji oraz montażu produktów zaawansowanych technicznie, a zrazem technologicznie. Działamy w oparciu o wyspecjalizowany sprzęt znanych i powszechnie szanowanych na rynkach międzynarodowych marek.