Skip links

Opłacalność instalacji fotowoltaicznej

Zbiór wszystkich informacji o panelach fotowoltaicznych.

Opłacalność instalacji fotowoltaicznej

Oto jedno z pytań, na które nie ma prostej odpowiedzi. Opłacalność paneli fotowoltaicznych zależy od tego, co chcemy osiągnąć – jaki cel przyświeca nam bądź naszej firmie. Instalacje PV są nie tylko modne – są przede wszystkim praktyczne. Szerokie spektrum zastosowań sprawia, że cieszą się one dużym zainteresowaniem nie tylko Klientów Indywidualnych, ale również Klientów Biznesowych. Odpowiednio dobrany – zaawansowany technicznie, a zarazem technologicznie sprzęt – ma wyraźny wpływ na wysokość naszych comiesięcznych rachunków. Żywotność nowoczesnych paneli słonecznych oscyluje w granicach 25-30 lat. Zakup instalacji, chociaż wydaje się drogi, wspierany jest m.in. przez liczne dotacje i programy rządowe.

Sama produkcja energii jest całkowicie darmowa. Decydując się na panele fotowoltaiczne znacząco ograniczamy konwencjonalne źródła energii (dostarczane nam przez elektrownie) na rzecz bezpłatnej, niemal nieograniczonej energii słonecznej – pochodzącej bezpośrednio ze słońca. Instalacje PV pozwalają zyskać nam pewną niezależność energetyczną. Ponadto, gwarantują stały dostęp energii w przypadku braku zasilania z sieci. Jest to szczególnie istotne w przypadki firm, które nie mogą pozwolić sobie na chociażby chwilowy „zastój”.

Montaż paneli fotowoltaicznych

Dopasowana do potrzeb

Niewątpliwą zaletą paneli fotowoltaicznych jest możliwość zindywidualizowania rozwiązania, a więc dopasowania mocy bezpośrednio do potrzeb i preferencji każdego podmiotu. Stworzenie własnej, unikalnej instalacji pozwala uniknąć ewentualnych kosztów dodatkowych.

Niezależnie od wielkości naszego gospodarstwa domowego czy przedsiębiorstwa, zawsze mamy możliwość doboru wielkości instalacji tak, by była ona w pełni zoptymalizowana – ukierunkowana nie na koszty, lecz na oszczędności. Panele słoneczne i tworzone z ich pomocą elektrownie są przyjazne otoczeniu.

Nowoczesny sprzęt nie wymaga obsługi czy też konserwacji – działa sam, z uwzględnieniem maksymalnego bezpieczeństwa.

Nasza oferta instalacji

Sprawdź zakładkę Kompleksowe Instalacje Fotowoltaiczne aby dowiedzieć się więcej na temat paneli fotowoltaicznych.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą bogatym asortymentem wysokiej klasy rozwiązań fotowoltaicznych. Nasza firma specjalizuje się w dystrybucji oraz montażu produktów zaawansowanych technicznie, a zrazem technologicznie. Działamy w oparciu o wyspecjalizowany sprzęt znanych i powszechnie szanowanych na rynkach międzynarodowych marek.